Nowe zasady rozliczania odbioru odpadów w Warszawie

Syrenka-na-wieżycy-Mostu-Poniatowskiego-fot.-Teresa-Witkowska

Zgodnie z Uchwałą Rady M. St. Warszawy nr XXIV/671/2019 z dnia 12 grudnia 2019 r. dokonano wyboru nowej metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od gospodarstwa domowego.  Nowa opłata została określona w zryczałtowanej wysokości 65 zł od gospodarstwa domowego (lokalu) w budynku mieszkalnym wielolokalowym. Wymienioną uchwałą określono także podwyższone opłaty w przypadku naruszenia obowiązku selektywnego zbierania odpadów – wówczas stawka ta wyniesie 130 zł. 

Powyższa zryczałtowana opłata zastępuje budzącą wiele kontrowersji oraz trudności praktycznych opłatę naliczaną od liczby osób zamieszkujących lokal. Uchwała przewidująca nowy sposób rozliczania wchodzi w życie w dniu 1 lutego 2020 r.

W związku z powyższym w wielu wspólnotach mieszkaniowych może zachodzić konieczność zaktualizowania przyjętego regulaminu rozliczania mediów, a także uwzględnienia powyższych zmian w planach gospodarczych. 

Co istotne, z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu M. St. Warszawy wynika, iż powyższe rozwiązanie zakładające ryczałtową opłatę nie jest docelowe. Według tych informacji trwają bowiem prace nad przyjęciem rozliczania w oparciu o wartości zużycia wody w danym lokalu.

Aktualizację informacji w przedmiotowej sprawie znajdą Państwo pod tym linkiem: http://www.administrator24.info/artykul/id11796,warszawa-podwyzka-oplat-za-smieci-odroczona 

                                                                                                                                                  Kancelaria Prawna Nowicki & Ziemczyk 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz poznać szczegóły kliknij tutaj.